Endüstriyel Makina Bıçakları ve Kesici Aletler

 
1980 yılında Almanya’nın Hamburg kentinde, hassas makina bıçakları ve kesici alet üretimi amacıyla kurulmuş bir aile şirketidir. 

1986 yılında Almanya’da ki tesis Türkiye’ye aktarıldı ve Sakarya’da faaliyetine başladı. Bir kısım makina ve ekipman halen Almanya'da bulunmakta ve bin metrekare binaysıyla endüstriyel sektörlere hizmet vermektedir.

Sakarya'da toplam 4 bin metrekare kapalı alana sahip yenilenmiş fabrika binası, iş güvenliği mevzuatlarına göre donatılmıştır.

Fabrikada, toplam 200 adet makina bulunmaktadır. Bu makinalar CNC, üniversal ve ölçüm tezgahlarını içermektedir. 

6 mühendis, 14 idari çalışan kadrosuyla toplam 70 personel çalışmaktadır. 
Konusunda uzman olan personel gerektiğinde 7/24 müşterilerine hizmet vermektedir.

Türkiye, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Balkanlar dahil bu bölgenin en büyük fabrikasyon kesici aletler üreticisidir. Dünya da ise üretim çeşitliliği ve makina parkı açısından ilk 10 sıradadır. Hassas kesici aletler, makina bıçakları ve makina parçaları üretimi konusunda teknolojik yazılımsal programlara ve makinalara yatırım yapmaktadır. Kendi CNC taşlama makinalarını da üreterek sektöründe tek olma özelliğini taşımaktadır.

Banaş bu altyapı ve tecrübe ile endüstriyel kesici alet ve makina bıçakları ürünlerini, yüksek kalitede, kısa teslim süreleri ve ekonomik fiyatları ile Türkiye ve Dünya piyasasına sunmaktadır. Türkiye de binlerce firmayla çalışarak kesici alet ve makina bıçakları konusunda ülkenin ithalat ihtiyacını oldukça düşük oranlara indirmiştir. Türkiye’nin önde gelen firmaları daima Banaş A.Ş. hakkında olumlu referans vermektedir.

Faaliyet Konusu: Endüstriyel sektörlerin tamamında kullanılan özel kesici alet, makina bıçakları, kesici takımlar, kesme kalıpları, dönerek kesme bıçak sistemleri, sıyırıcı bıçaklar, dairesel bıçaklar, giyotin bıçaklar, dişli testere formlu bıçaklar, jilet ve bant şerit bıçaklar, paslanmaz ve karbon çeliği bıçaklar, elektroliz kaplamalı bıçak ve bileme taşları, tekstil, kağıt, ambalaj-paketleme, gıda, plastik, medikal, makina, otomotiv ve çelik sektörleri başta olmak üzere, onlarca sektördeki makina bıçakları imalatları yapılabilmektedir. Ayrıca hassas makina parçaları ve makina aparatlarını da imal edebilmekte, ihtiyaca göre kesme hattı üniteleri, yeni bıçak tasarımları ve projelendirme çalışmaları yapılabilmektedir. 
 
Banaş A.Ş. ihracat atılımlarına JEGAND DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. ile devam ediyor.
 
Almanya, Suudi Arabistan, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa da bulunan satış ofisleriyle, küresel pazarda da ihracat girişimleri devam etmektedir. Türkiye ve Dünya çapında binlerce firmayla çalışılmaktadır. 
 
JEGAND DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. Rusya, Ukrayna, Belarus, Sudan, Kırgızistan, Özbekistan, Endonezya, Libya, Nijerya, Kamerun ve Mali `de ki tek yetkili distribütördür. Ayrıca Azerbaycan ve İran `da çalışmalarımız devam etmektedir.

İstenilen ölçülerde ve geometride orjinal numune veya teknik resme göre makina bıçakları ve kesici aletler imalatı ve bileme işlemi yapılmakta, yeni ürünler geliştirilebilmekte, kesme hattı üniteleri tasarlanabilektedir.
 

Firmamızın üretim yapmış olduğu sektörler aşağıdadır.

KAĞIT VE KARTON SEKTÖRÜ

PAKETLEME VE AMBALAJ SEKTÖRÜ

GIDA - TAVUK - KIRMIZI ET - SÜT ÜRÜNLERİ - SEBZE SEKTÖRÜ

PLASTİK - KAUÇUK - İNŞAAT SEKTÖRÜ

TEKSTİL - İPLİK - HALI - KONFEKSİYON SEKTÖRÜ

MAKİNA PARÇALARI - KARBÜR (ELMAS) BIÇAKLARI

SAC DİLME, BORU - PROFİL, ÇELİK İŞLEME BIÇAKLARI

PANÇ - PRES MAKİNASI BIÇAKLARI

ÇEŞİTLİ DAİRE BIÇAKLARI

MEDİKAL - TIP - CERRAHİ BIÇAKLARI

STANDART JİLET BIÇAKLAR

KALIPÇI FREZELERİ (YERLİ İMALAT)

BIÇAK SETLERİ VE ÖZEL KESİCİ BIÇAKLAR

STANDART KESİCİ ALETLER (TESTERE-ŞERİT-MATKAP-FREZE)

BİLEME TAŞLARI

DELİKLİ SAC - PERFORE SAC - ELEKTRİK VE SÜZGEÇ - FİLİTRE

ELMAS UÇ BİLEME (KESİCİ UÇ VE TAKIMLARININ HASSAS BİLENMESİ)

PERFORE DİŞLİ ÖZEL BIÇAK İMALATLARI

PANÇ - ZIMBA - BIÇAK TAKIMLARI - GERİ DÖNÜŞÜM - PARÇALANMA BIÇAKLARI

KESME KALIP SETLERİ - ENJEKSİYON KALIPLARI

DÖNEREK KESME ROTARY BIÇAKLARI

KABLO BIÇAKLARI

ÇAY MAKİNASI PARÇALARI VE BIÇAKLARI